ODPOWIEDZI NA PYTANIA CORONAVIRUS COVID-19

Szanowni Państwo

Uprzejmie informujemy, że w weekend (sobotę i niedzielę 25 i 26 lipca) otrzymaliśmy wyniki kolejnych testów, przeprowadzonych w czwartek 23 lipca wśród 99 podopiecznych ośrodka. U 50 osób wynik testu był dodatni.

Pragniemy zaznaczyć, że było to drugie badanie tych osób, a pierwsze badanie dało wynik ujemny. Niemniej jednak zakładaliśmy, że bardzo prawdopodobne, że są to osoby zakażone, a wynik ujemny przy pierwszym teście wynikał z faktu, że badanie było przeprowadzane w pierwszych dniach od zakażenia, co uniemożliwiało wskazanie zakażenia poprzez test.

Dlatego osoby te cały czas były i są izolowane. Ponieważ można przyjąć, że są to osoby zakażone w czasie zbliżonym do pierwszej grupy chorych, a zatem mamy nadzieję, że pomału wychodzą z choroby. Spośród wszystkich zakażonych podopiecznych – łącznie jest ich 115 na 165 podopiecznych, 23 przebywa w szpitalu, w tym jedna z powodów niezwiązanych z koronawirusem.

Ośrodek stale i blisko współpracuje ze wszystkimi służbami w tym Sanepidem oraz Szpitalem Uniwersyteckim, stosując się niezmienne do wszystkich wymogów i procedur.

Odpowiadając na Państwa pytania – ośrodek radzi sobie dzięki zaangażowaniu własnej kadry, dlatego nie jest konieczna pomoc wolontariuszy. Jeśli natomiast chcieliby Państwo pomóc poprzez przekazanie środków ochrony osobistej – bardzo prosimy zostawiać je pod bramą nr 1 ośrodka, od strony kościoła. A my serdecznie dziękujemy Państwu za każdy gest wsparcia i okazane serce. Dziękujemy też za stałą pomoc Wojewodzie Piotrowi Ćwikowi, Staroście Adamowi Korcie oraz Wójtowi Janowi Pająkowi. Dzisiaj, tj. w poniedziałek dary na rzecz ośrodka przekazać ma PCK.

Kolejne informacje przekazywać będziemy na bieżąco.

Z wyrazami szacunku Zarząd Domu Opieki Jestem w Grobli