PIERWSI OZDROWIEŃCY I ZGŁOSZENIE NA POLICJĘ

Szanowni Państwo

Wśród personelu Domu Opieki mamy pierwsze przypadki ozdrowieńców . Kolejnych kilka osób (pracowników i pensjonariuszy), po pierwszym negatywnym teście czeka na wykonanie drugiego. Drugi negatywny wynik pozwoli zakwalifikować te osoby do grona ozdrowieńców.

W ostatni weekend odnotowaliśmy 2 przypadki zgonów. Były to osoby w wieku 91 i 80 lat.

Lokalna wizja dowodowa, zgłoszenie na policję i zdjęcia

Przy okazji chcielibyśmy poruszyć kwestię pewnego anonimowego, nieprawdziwego i krzywdzącego wpisu na jednym z portali. Sugerował on, że w ośrodku brakuje środków ochrony osobistej, a sytuacji obecnie panującej towarzyszy chaos. Ponieważ jest to informacja zupełnie nie oparta na prawdzie i zaprzecza ogromnym staraniom, które zarząd i pracownicy ośrodka podejmują zarówno w trakcie zagrożenia pandemią jak i wcześniej, zdecydowaliśmy się podjąć radykalne kroki, by sytuację wyjaśnić i zapobiec ewentualnym kolejnym pomówieniom.

– Sprawa publikacji komentarza została zgłoszona na policję. – Aby nikt nie miał wątpliwości co do przejrzystości działań Ośrodka z własnej inicjatywy złożyliśmy wniosek o przeprowadzenie w naszym ośrodku lokalnej wizji dowodowej, która potwierdzi prawidłowość funkcjonowania ośrodka, ustalenia warunków w nim panujących oraz zasad przestrzegania reżimu sanitarnego w obliczu sytuacji epidemicznej.

– W ciągu kilkunastu minut od otrzymania informacji o negatywnym komentarzu wykonaliśmy 15 zdjęć dokumentujących przygotowane zapasy środków osobistych, prezentujące wnętrza Ośrodka i przekazaliśmy je redakcji, na łamach której ukazał się komentarz. – Stale i blisko współpracujemy ze wszystkimi właściwymi służbami – Sanepidem oraz Szpitalem Uniwersyteckim, Urzędem Wojewódzkim Mamy nadzieję, że te działania te wyjaśnią sytuację i pozwolą nam skupić się na prowadzeniu naszej działalności bez konieczności skupiania się na prostowaniu nieprawdziwych informacji. Szczególnie, że całą naszą uwagę poświęcamy teraz opiece nad chorymi oraz zachowaniu jak największej normalności w funkcjonowaniu Ośrodka, przy jednoczesnym przestrzeganiu reżimów sanitarnych. Od momentu pierwszego zakażenia – prowadzimy też w pełni otwartą komunikację z Państwem za pośrednictwem mediów i naszej strony www.  

– Specyfika i profil ośrodka powoduje, że trafiają do nas osoby w podeszłym wieku, często w bardzo poważnych stanach, z zaawansowanymi licznymi schorzeniami. Wielokrotnie podczas i odpraw z personelem powtarzamy sobie, że dla wielu naszych podopiecznych to najtrudniejszy okres życia, dlatego naszym celem i priorytetem jest sprawienie, by był jak najpiękniejszy. By stale czuli troskę i opiekę, by atmosfera panująca w ośrodku dodawała im sił i dobrze wpływała na ich nastrój. Dlatego po ludzku, po przeczytaniu tego komentarza, było nam przykro, bo był krzywdzący wobec wszystkich osób, które z takim zaangażowaniem opiekują się naszymi podopiecznymi i dbają o najwyższe standardy. Mam nadzieję, że zarówno zgłoszenie na policję, złożenie wniosku do prokuratury o przeprowadzenie wizji w Ośrodku, jak i bezzwłoczne zaprezentowanie zdjęć z wnętrza potwierdzą nasze stanowisko. Liczymy, że stan wszystkich osób zagrożonych Covidem w naszym Ośrodku i nie tylko będzie coraz lepszy. Dziękujemy też raz jeszcze za wszystkie gesty i słowa wsparcia, które tak wiele dla nas znaczą – podsumował dr Krystian Dudek, przedstawiciel Ośrodka.