SYTUACJA PO CORONAVIRUS COVID-19

Po sytuacji związanej z zachorowaniami na covid, Dom Opieki działa już normalnie. Ośrodek jest odblokowany, 4 Podopiecznych dochodzi jeszcze do zdrowia w szpitalu, pozostali z diagnozą jako ozdrowieńcy wrócili do Ośrodka. Zdrowi są już także członkowie Personelu. W tym tygodniu planowane są nowe przyjęcia.

W związku z pandemią Ośrodek podczas kwarantanny mającej miejsce w ostatnich tygodniach – został dostosowany do funkcjonowania w warunkach zagrożenia covidem. Dodatkowo Ośrodek otrzymał też grant Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej „Bezpieczny Dom” w wysokości 250 tys. zł. Cała kwota z grantu, o który wnioskowano jeszcze w czerwcu, zostanie przeznaczona na dodatkowe dostosowanie obiektu do potrzeb osób zakażonych covid ale i chorobami wirusowymi i ich opieką. Środki te wydatkowane będą m.in. na montaż specjalnych wejść i bram dezynfekujących, instalacje koncentratorów tlenu, zakup defibrylatorów, środków ochrony osobistej i przystosowanie pomieszczeń do pobytu personelu, który z racji kontaktu z osobami zakażonymi również musi przebywać w izolacji. Dzięki tym inwestycjom Dom Opieki Jestem będzie jeszcze lepiej przygotowany na ewentualność zagrożenia covid i innymi chorobami wirusowymi. Należy podkreślić, że duża część prac dostosowawczych została wykonana w ostatnich tygodniach, gdy personel zajmujący się chorymi, musiał przebywać w izolacji.

Cieszymy się, że ten wymagający czas już za nami. Bardzo dziękuję wszystkim członkom naszego zespołu, za ich ogromne zaangażowanie, za to, że mogliśmy na siebie liczyć i że zwyciężyliśmy z covidem pracując w rodzinnej, zespołowej atmosferze. Bardzo dziękujemy też tym, którzy nam pomagali, wspierali darami, gestami, słowami i zrozumieniem. Cieszymy się bardzo, że wszystko wróciło do normy i zgłaszają się już pierwsi nowi Podopieczni. Zapraszamy Państwa i zapewniamy troskliwą opiekę – podsumowuje Elżbieta Tomczyk – właścicielka Domu Opieki w Grobli i dodaje – W ostatnim czasie zrealizowaliśmy wiele prac adaptacyjnych w obiekcie, a pozyskamy grant w całości przeznaczony jest na udoskonalenie ośrodka w obliczu zagrożeń dzisiejszych czasów.